home KONTAKTY  |  NAPIŠTE NÁM  |  ARCHITEKTONICKÁ SOUTĚŽ

CERTIFIKÁTY  |  AKTIVITY  |  PRONÁJEM  |  BAZAR
slovenčina polski русский язык français deutsch english   čeština  

Profil společnosti

O nás

KOMA MODULAR CONSTRUCTION s.r.o. byla založena v roce 1992, průměrný počet pracovníků je 170, průměrný roční obrat je kolem 25.000.000 EUR.
Průměrná roční produkce je kolem 3.000 ks modulů a v pronájmu vlastní celkem KOMA GROUP kolem 800 ks obytných a sanitárních kontejnerů.
Do skupiny KOMA GROUP vedle KOMA MODULAR CONSTRUCTION s.r.o. patří KOMA RENT s.r.o se sídlem v Praze/Czech Republic a KOMA SLOVAKIA s.r.o. se sídlem v Nitře/Slovakia. Všechny firmy jsou vlastněny panem Ing. Stanislavem Martincem. Poměr mezi domácím obchodem a zahraničním obchodem je 30 : 70.


KOMA MODULAR CONSTRUCTION je specialista na modulární výstavbu, výstavbu přenosných budov a sanitární moduly. Stavby systémem modulární konstrukce realizovala vedle dodávek do zemí Evropské unie také do Norska, Švýcarska, na Blízký východ, Ruska, na Balkán, ale také do Mexika, Mongolska a Indie.
Firma je registrovaná jako dodavatel pro UN - UNGM Registration Number is 103612 a je registrována jako dodavatel pro agencie UNDP, UNHCR, UNICEF, UNIDP, UNOPS, UNPD, UNRWA a WFP. Dále je firma registrována jako dodavatel obytných kontejnerů pro NATO respektive agencii NAMSA.


Systémem prostorové výstavby firma staví hlavně kancelářské objekty, školy, mateřské školy, restaurace, ubytovny, prodejny, autosalony, podnikatelské objekty, bytové domy, domovy důchodců apod. Firma organizuje pravidelně architektonické soutěže s tématem modulární výstavby pro studenty vysokých stavebních škol a architektury a je vlastníkem několika patentů a užitných vzorů.

V roce 2000 byla oceněna Zlatou medailí na mezinárodním stavebním veletrhu IBF v Brně za prostorový modul a v roce 2008 byla oceněna na mezinárodním stavebním veletrhu Coneco 2008 v Bratislavě v soutěži o Zlatou plaketu Čestným uznáním za modul s vyměnitelnými stěnami a příčkami. Na mezinárodním stavebním veletrhu CONECO 2010 byla firma oceněna Zlatou plaketou za vystavený nízkoenergetický modul a Zlatým Leonardem za atraktivní výstavní stánek, který znázorňoval nízkoenergetickou garsonku. Tentýž rok byla firma oceněna Čestným uznáním na mezinárodním stavebním veletrhu IBF 2010 v Brně v soutěži o Zlatou medaili. Rok před tím byla firma oceněna v soutěži o inovační firmu Zlínského kraje Čestným uznáním.


Firma vlastní certifikáty na dozorovaný management kvality dle ISO 9001:2000, který je certifikovaný mezinárodní certifikační společností Bureau Veritas. Dále firma vlastní certifikát na výrobek ÜBEREINSTIMMUNGSZERTIFIKAT udělený německou certifikační společností TÜV, vydaný společností LGA Nürnberg. Od stejné certifikační společnosti vlastní svařovací certifikát. Dále vlastní certifikáty prokazující požární odolnost, zvukovou neprůzvučnost, statické zatížení a tepelné vlastnosti.


Filosofie

Základní filozofie firmy je být společností, se kterou se dobře spolupracuje. Ochota pomoci a vyhovět zákazníkovi je charakteristická na všech úrovních firmy.


Modulární výstavba je poplatná současnému životnímu stylu - život v pohybu. Enviromentálním aspektům stavění plně vyhovuje modulární stavitelství, kdy, chytrým prostorovým řešením a prací s detailem, uspokojujeme i ty nejnáročnější přání zákazníka.


Výrobky tvoříme v moderních výrobních prostorách s důrazem na zdraví pracovníků a ochranu životního prostředí. Vedení firmy klade také důraz na celoživotní vzdělávání.

Jsme stále se učící firmou, kde aktivní pracovníci mají přednost.


Historie

Společnost Koma spol. s.r.o. byla založena v roce 1992. Firma ve výrobním závodě ve Vizovicích navázala na tradiční výrobu maringotek výrobou mobilních obytných a sanitárních kontejnerů.

1992
založení firmy KOMA

1994
první firmy v ČR, která zahájila pronájem obytných kontejnerů

1996
získání výrobkového certifikátu od MPA LGA Norimberk (Ü)

1997
překročení obratu 5.000.000 €

2001
překročení obratu 10.000.000 €

2002 
první firma v oboru v ČR, která získala CERTIFIKÁT NORMY JAKOSTI ISO 9001:2000

2003
přejmenování firmy na KOMA MODULAR CONSTRUCTION;
založení samostatné společnosti KOMA RENT v Praze, pronájem

2005 
první firma v ČR vyrábějící standardně kontejnery s rámy z pozinkovaných plechů  
založení samostatné společnosti KOMA SLOVAKIA v Nitře

2007
překročení obratu 20.000.000 €

2008
dokončení 3. etapy revitalizace závodu výstavbou nové výrobně logistické haly

2010

Uvedení na trh nízkoenergetický modul M3. Získání Zlaté plakety a Zlatého Leonarda na veletrhu CONECO 2010 v Bratislavě a Čestné uznání na veletrhu IBF 2010 v Brně. Hlavní partner architektonické akce "Křižovatky architektury" s tématem modulární architektura v Praze. Ocenění firmy "Inovační firma Zlínského kraje 2010".


Kompletní historie firmy KOMA MODULAR CONSTRUCTION


 zpět   Modulární výstavba Certifikáty   dále  

Jak vybrat dodavatele modulárních staveb

Na co si dát pozor při výběru dodavatele obytných kontejnerů

Firemní Bulletiny

Bulletin č.1 - 2006
Bulletin č.2 - 2007
Bulletin č.3 - 15 let firmy, 15 nej
Bulletin č.4 - 2008
Bulletin č.5 - 2009
Bulletin č.6 - 2010
Bulletin č.7 - 2011 new design
Bulletin č.8 - 2012 new design

Napište nám/Objednejte si

Media room - napsali o nás
televizní šoty
krátká videa
architektonické weby
ostatní

  Copyright © 2010 KOMA MODULAR CONSTRUCTION s.r.o. | Právní podmínky #21744