home KONTAKTY  |  NAPIŠTE NÁM  |  ARCHITEKTONICKÁ SOUTĚŽ

CERTIFIKÁTY  |  AKTIVITY  |  PRONÁJEM  |  BAZAR
slovenčina polski русский язык français deutsch english   čeština  

Jak vybrat dodavatele modulárních staveb

Jak vybrat dodavatele modulárních staveb

Na co si dát pozor při výběru dodavatele obytných kontejnerů

1. Zkontrolujte si historii dodavatele a jejich majitelů. Zkontrolujte si ekonomické zdraví dodavatele. Máte tak jistotu, že firma bude fungovat během záruky a i po uplynutí záruky. Nemusíte mít komplikace při budoucím požadavku úpravy kontejnerové nebo modulární stavby. Můžete nabídnout kontejnerovou nebo modulární budovu ke zpětnému odkupu původnímu dodavateli.

2. Nechte si předložit kontakty na referenční stavby. Prověřte si u vlastníků zkušenosti s dodavatelskou firmou, jak dodržela termíny dodávek, rozpočet a jaké měla zkušenosti spředloženými certifikáty pro kolaudaci stavby. Jak se firma postavila kpřípadným reklamacím. Jak se firma vypořádala slogistikou dopravy a montážemi i na odlehlá a vzdálená nebo komplikovaná místa. Jaké prostředky museli vlastníci vynaložit na údržbu kontejnerové nebo modulární stavby. Jak se kontejnerová nebo modulární stavba chovala vzimních měsících.

3. Zkontrolujte, zda nosný rám modulů nebo kontejnerů je vyroben z pozinkovaného plechu nebo zčerného plechu. Nedejte na tvrzení, že rám zčerného plechu je dostatečně ošetřen nátěry. Podobnost je, jestli si koupíte automobil skaroserií zčerného plechu, kde i ošetření dutin nezabrání korozi nebo zda dáte přednost automobilu spozinkovanou karoserií.

4. Navštivte výrobní závod. Uvidíte na místě, zda firma dodržuje kontrolu kvality, jak skladuje materiály, zkterých moduly či kontejnery vyrábí. Jak šetří výrobní časy, které se projeví i vceně modulů či kontejnerů. Uvidíte na místě navrhovaná řešení, můžete si tak vše „ošahat".

5. Zajímejte se o to, zda má firma vlastní konstrukční oddělení a zda vyvíjí vlastní inovativní činnost, včetně publikační činnosti. Máte tak jistotu, že nakupujete u odborníka, který je mistrem svého oboru a který pouze nekopíruje vymyšlená řešení.

6. Poraďte se sdodavatelem o návrhu nejlepšího řešení. Vysvětlete mu, jakou máte představu o účelu budoucí kontejnerové nebo modulární stavby, jak hodláte budovu vbudoucnosti využívat, které parametry má budova nebo objekt dodržovat. Vyhovující dodavatel, který má více výrobkových řad vám navrhne nejlepší řešení jak ve výběru vhodné výrobkové řady, tak uspořádání dispozičního řešení.

7. Uvědomte si, že plánujete investici za nemalé finanční prostředky. Ztohoto důvodu je třeba si porovnat všechny aspekty nabídky. Nejlevnější okamžitá nabídka nemusí být nejlevnější či nejvhodnější nabídkou i vhorizontu několika let. Kontejnerové a modulární stavby mají mimo jiné jednu nenahraditelnou výhodu a to tu, že tuto budovu můžete přemísťovat. Můžete ji tak prodat, podobně jako ojeté auto, jinému vlastníkovi bez vazby na pozemek, na kterém právě stojí. Zůstatková hodnota a kondice kontejnerové nebo modulární stavby by měla být výrazným jazýčkem vah při rozhodování o dodavateli. Vdnešní době je nemalý důraz i na ekonomiku provozu budov, zkontrolujte si, zda předložené hodnoty tepelných propustností jsou skutečné nebo pouze na papíře.

   

Kanceláře

Školy a školky

Restaurace a rychlá občerstvení

Autosalony

Čerpací stanice

Bytové a rodinné domy; ubytovny, hotely

Drobné podnikatelské provozy

Prodejny

Nemocnice a domovy důchodců

Celnice a banky

Vrátnice a šatny

Zařízení staveniště

Ostatní

Pronájem

Napište nám/ Objednejte si

Media room - napsali o nás

Referenční dopisy

ALPINE SLOVAKIA

HOCHTIEF

McDonald´s

PSG

JAN SNEL

ZENTIVA

FIOMO

MĚSTO POZOŘICE

MĚSTO ROZTOKY

  Copyright © 2010 KOMA MODULAR CONSTRUCTION s.r.o. | Právní podmínky #16414